DarkFighterX technologie, vidí vždy a všude

Aktuálně nejdokonalejší technologie pro snímání obrazu v kamerových systémech.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Technologie rozšiřující lidské smysly
Majitel firmy přijede jednou ráno do kanceláře, aby našel otevřené dveře, rozbité okna a svůj majetek rozházený. Poté, co zavolal policii, přezkoumá záznam z video kamer: nenajde víc než rozmazané obrazy neznatelných tvarů, světla automobilu přejedou po scéně. Pak nic.

Noční ochranka slyší poplach, pak vidí nákladní vůz rychle odjíždějící ze zakázané oblasti. Ohlásí poplach a požádá o vyslání policejního vozu. Poté, co je oblast zabezpečena, přezkoumají záznam bezpečnostní kamery: černobílé skvrny; neurčité lidské siluety; tma. Jediný svědek říká, že něco slyšel, ale nikoho neviděl.

Takové zkušenosti jsou bohužel velmi běžné. 70% všech zločinů se stane v noci. Aby se tato statistika efektivně snížila, musí kamerové systémy zlepšit své monitorovací schopnosti za tmy a upozornit bezpečnostní personál ještě před spáchání zločinu.

Společnost HIKVISION neustále vylepšuje své produkty, aby zvýšila kvalitu video záznamu i v noci a umožnila odhalit informace, které povedou ke stíhání zločinců. Zde je jeden způsob, jak to děláme.

Učení se od lidského oka
U lidí existují dva typy fotoreceptivních buněk - tyčinky a čípky - na zadní vnitřní ploše oka, známé jako sítnice. Tyto dva typy světlocitlivých buněk provádějí nezávisle na sobě různé funkce pro zachycení viditelného světa kolem nás. Tyčinky reagují na jas, zatímco čípky zachycují a identifikují barvy. Mozek spojí informace do jednoho obrazu.

Vznikající technologie se inspiruje samotnou přírodou, ale jde ještě dál. Technologie série DarkFighterX společnosti HIKVISION byla vyvinuta na základě fungování lidského oka. Infračervené senzory v kameře odrážejí infračervené světlo, které je pro lidské oko neviditelné, ale pro senzory je velmi "jasné" - podobně jako tyčinky v našich očích. Zatímco tyto IR senzory vysílají pouze černobíle, snímače viditelného světla v kameře současně detekují a dekódují barvy - stejně jako čípky zmíněné výše. Obě čidla se skrývají za jediným objektivem, stejně jako tyčinky a čípky v našich očích.

HIKVISION Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Kamera spojuje obě spektra světla a vytváří obraz a video záznam - jas infračervených senzorů doplněný barvami viditelného světla. HIKVISION toto označuje jako bi-spektrální technologii. Výsledek? DarkFighterX poskytuje vyšší jas, lepší věrnost barev, ostřejší hrany a méně šumu a rozostření.

HIKVISION Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Rozšíření, rozvoj a použití
Kamerové systémy musí rozšiřovat a zvyšovat svou schopnost dohledu ve tmě, aby se snížilo ohromné množství kriminality v noci. Toto je cílem výzkumného a vývojového týmu společnosti HIKVISION již řadu let a bylo dosaženo mnoha úžasných technologií. Využití pro tuto kameru a její pokročilé technologie je velice široké. Systémoví integrátoři pravděpodobně najdou možnosti použití pro DarkFighterX, které dokonce přesahují rámec toho, co HIKVISION předpokládá. Na první pohled je použití možné v oblastech náchylných k trestné činnosti za tmy: chodníky a ulice, zadní uličky a obchodní centra. V turistických oblastech může DarkFighterX sledovat řeky, jezera a pláže, lesy, náměstí, historické památky a další. Kritická místa infrastruktury jsou často hlavním cílem pro zločince. Přístavy, vodní a jiné elektrárny, železnice, letiště a další cestovní uzly a mezistátní hranice jsou jen některé z příkladů použití. Kdekoliv je v noci ohrožení bezpečnosti, tam září řada DarkFighterX.

Kamery řady DarkFighterX rozšiřují lidský zrak tím, že napodobují lidské oko - dva odlišné senzory zachycující a kombinující jas a barvy – ale zároveň jeho schopnosti rozšiřují v extrémně špatných světelných podmínkách. Technologie poskytuje barevný, jasný a přesný obraz na bezpečnostních monitorech, díky čemuž se noční video zdá téměř stejně jasné jako denní. S řadou DarkFighterX dokáže společnost HIKVISION - téměř doslova - umístit stovky očí na velkou plochu prostoru, čímž poskytuje bezpečnostnímu personálu "zrak", který je zcela mimo to, na co byli zatím zvyklí. I ve tmě.

Nebudete tomu věřit ... dokud to neuvidíte.

Závěrem...
Technologie HIKVISION DarkFighterX poskytuje barevný a ostrý obraz až na nejnižší úroveň světla - ve skutečnosti na 0,001 luxu. Kamery podporují inteligentní kodek H.265+, což výrazně snižuje nároky na přenosovou trasu a snižuje požadavky na ukládání dat.




Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy HIKVISION pro Českou republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.



HIKVISION DS-2DF8225IH-AEL (25x)

Provedení: Speed dome PTZ kamery; Počet megapixelů: 2 megapixely; Venkovní provedení; Délka IR přísvitu: 200 metrů; Typ objektivu: motorický; WDR: Digitální; Citlivost: extra vysoká - Dark Fighter X
Kód: 104306, Part Number: 301311678, ID: 4462
VC+SNC: 46 966 Kč bez DPH
Dostupnost: Ext. sklad (4-6 dnů)

HIKVISION DS-2DF8225IH-AELW (25x)

Provedení: Speed dome PTZ kamery; Počet megapixelů: 2 megapixely; Venkovní provedení; Délka IR přísvitu: 200 metrů; Typ objektivu: motorický; WDR: Digitální; Citlivost: extra vysoká - Dark Fighter X; stěrač objektivu
Kód: 104307, Part Number: 301311680, ID: 4463
VC+SNC: 49 910 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku