Bi-spektrální kamera thermo + optika

Kombinace Bi-spektrální kamery = Thermo snímač + Optický snímač s objektivem a Full HD rozlišením.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Společnost HIKVISION, přední světový dodavatel inovativních produktů a řešení pro video sledování, představila novou kameru Bi-Spectrum Thermal Bullet (DS-2TD2617), která se může pochlubit schopnostmi Deep Learning a novým senzorem, který zvyšuje kvalitu snímků. Druhá, optická, čočka umožňuje uživatelům ověřovat údaje z tepelného senzoru, aniž by bylo třeba další kamery.

Vycházející z předchozích verzí, je tato kamera DeepinView vybavena novým vylepšeným senzorem 160 x 120 pixelů. Díky tomu je kamera citlivější - detekuje ekvivalent šumu (NETD) 40mk (předchozí senzory dosáhly 50 mk). NETD je průmyslový standard měření citlivosti senzorů na tepelné vyzařování v některých částech elektromagnetického spektra.

Kamera má optickou čočku 4 nebo 6 mm. Díky překrytí tepelného a optického záznamu mohou operátoři snadno a rychle zobrazit příslušné informace z obou objektivů ve stejnou dobu. To jim pomáhá pochopit situaci a v případě potřeby jednat. K dispozici je také možnost obrazu v obraze, která poskytuje další možnost zobrazení záznamů z obou čoček. To také znamená, že systém vyžaduje méně kanálů.

Na základě algoritmů Deep Learning poskytuje kamera také výkonnou a přesnou analýzu chování, včetně detekcí, jako je průjezd, průnik, vstup a odchod z perimetru. Inteligentní funkce detekce lidského těla / vozidla pomáhá snížit falešné poplachy způsobené zvířaty, otřesy kamery, padajícími listy nebo jinými irelevantními objekty, což výrazně zlepšuje přesnost poplachu. Kromě toho jsou kamery vybaveny vestavěným grafickým procesorem GPU s pokročilou technologií zpracování obrazu, která dokáže dosáhnout nejlepších výsledků tepelného zobrazení. Tyto vysoce výkonné jednotky GPU mohou v budoucnu podporovat aktualizace složitějšími algoritmy pro další zlepšení inteligentní analýzy záznamu (Video Content Analytics - VCA).

Mezi další funkce patří:
- Funkce alarmu pro teplotní výjimky
- Pokročilý algoritmus detekce požáru a kouře
- Vysoce citlivý senzor podporující úpravu kontrastu
- Nastavení uzávěrky v různých režimech
- 3D DNR, 15 palet pro nastavení barevnosti a vylepšení detailů obrazu.

Kamera může být použita pro řešení pokrývající menší oblast, jako jsou dvory nebo parkoviště pro malé podniky. Nejvhodnější využití je uvnitř budov, zejména tam, kde je zapotřebí požární ochrany, jako jsou skladiště a skládky odpadů, kde je prioritou vyhýbání se požáru.

"Kombinace nového teplotního senzoru s optickým objektivem poskytuje uživatelům mnohem větší flexibilitu pro vyhodnocení situace, a také činí systém pohodlnější a hospodárnější," říká Peter Guan, ředitel prodeje a marketingu společnosti HIKVISION Europe.Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy HIKVISION pro Českou republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.