CCTV technologie sledování v maloobchodě

Využívání integrované technologie CCTV sledování v maloobchodě.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


V maloobchodní odvětví je velká konkurence a s výbuchem online nakupování musí „kamenné“ obchody najít způsoby, jak udržet zisky. Integrované systémy sledování mohou nabízet mnohem více než jen bezpečnost - mohou také poskytnout důležité informace, které pomohou majiteli obchodu při obchodních rozhodnutích.

Samotná bezpečnost se stává stále důležitější – zloději jsou všudypřítomní a používají různé strategie. Existují například případy, kdy zloděj nahradí štítek na drahém předmětu cenovkou z mnohem levnějšího zboží. V letech 2014-2015 bylo 11,3 miliardy dolarů připisováno snížení zisků maloobchodů (hlavně kvůli zlodějům a krádežím zaměstnanců).

Společnost Hikvision může nabídnout maloobchodníkům integrované, flexibilní řešení, které jim pomůže zajistit bezpečnost a sledovat jejich podnikání.

Vše začíná komplexním kontrolním střediskem, které poskytuje bezpečnostním pracovníkům možnost spravovat všechna sledovací zařízení z jednoho místa. Funkce jako flexibilní úložiště, zálohování a obnovení dat usnadňují práci. K dispozici jsou také funkce inteligentního vyhledávání a ověřování poplachů, které pomáhají maximalizovat hodnotu dat, která proudí do kontrolního střediska.

Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Kamery určené pro využití ve světlých místech pro počítání lidí poskytují jasná data a údaje o množství zákazníků procházejících vchodovými dveřmi. Kamery s širokým zobrazením, jako jsou například PanoVu a PTZ, zajišťují, aby byly pokryty všechny oblasti prodejny a operátoři mohli snadno přiblížit důležité detaily. Kamery pro špatné a téměř nulové světelné podmínky poskytují ostrý obraz v noci, a to jak uvnitř obchodu, tak ve venkovních prostorách, jako jsou parkoviště.

Bezpečnostní systém také poskytuje informace využitelné pro obchodní rozhodnutí, například se specializovanými kamerami vycvičenými v místě prodeje. Technologie mapování tepelných stop dokáže odhalit nejoblíbenější oblasti (a police) v obchodě. Díky tomu mohou být určeny oblasti zvýšeného zájmu - uživatelé mohou vyhledávat všechny události a záznamy související s touto zónou. To umožňuje maloobchodníkům být efektivnější tím, že umístí produkty, které nejvíce zaujmou, do pozic, kde budou nejvíce vidět.

Kamery Hikvision s inteligentními funkcemi mohou také přesným počítáním lidí ve frontě pomoci při řízení fronty a upozorňovat zaměstnance, když fronta je příliš dlouhá.

Tyto funkce jsou přínosem nejen pro prodejce, ale i pro zákazníky, kteří se v obchodě budou cítit pohodlněji, pokud budou moci najít výrobky rychleji. V současné době zákazníci často kupují seznam věcí a typicky najdou pouze 80% produktů na svém seznamu. Technologie rozpoznávání obličeje by mohla být použita pro zjištění věku a typu lidí. Tyto informace by dále mohly být využity pro propagaci správných produktů. To vše je navrženo tak, aby zákazník měl pocit, že záleží na jeho osobě a je o ně postaráno.

Užívání této technologie by mohlo dokonce pomoci, pokud zákazník zapomněl na svou kreditní kartu – díky rozpoznání obličeje, by obchod byl schopen přijmout platbu i bez karet či hotovosti, samozřejmě za předpokladu pečlivých kontrol, aby se zabránilo zneužití. Kdo ví, hotovostní pokladny mohou být již brzy minulostí!

Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy HIKVISION pro Českou republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.