DeepInView vylepšení kamerového systému

Hikvision zdokonaluje možnosti kamerových systémů díky nové sérii kamer DeepinView
Společnost Hikvision, přední světový výrobce inovativních produktů a řešení pro video sledování a kamerové systémy, po uvedení prvních NVR s technologií Deep Learning na světě pokračuje s novou sérií IP kamer. Nová řada IP kamer "DeepinView" přináší možnost zvýšit výkon sledovacího systému v širokém spektru aplikací pro zabezpečení a správu.

Algoritmy deep learning mají mnohem hlubší programování oproti běžným inteligentním algoritmům, které pracují pouze na povrchové úrovni. Tyto algoritmy se učí novým funkcím a poskytují neuvěřitelně přesný a konzistentní výkon při analýze videoobsahu (VCA). V kombinaci s vysokorychlostním zpracováním GPU, kamery Hikvision DeepinView zvládají rychlejší práci s velkým množstvím dat.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Komplikovanou analýzu – jako filtry falešných poplachů, rozpoznávání obličeje, počítání lidí a ANPR - je nyní možné spolehlivě implementovat do stávajících a nových systémů sledování s všestranným použitím, a získat tak vysokou kvalitu sledování a aktivaci alarmů během incidentů nebo dokonce pro předběžné výstrahy. Tyto analýzy také umožňují zákazníkům snížit množství pracovní síly, která byla dříve nezbytná pro vyhledávání záznamů, a také zlepšit efektivitu podnikového řízení a komerční návratnost investic.

Detekce lidského těla

Technologie deep learning umožňuje kamerám DeepinView detekovat lidské tělo díky filtrování nevýznamných objektů a pohybů v rámci celého obrazu, kde konvenční systémy VCA spouštějí falešné poplachy. To je obzvláště užitečné při zabezpečení perimetru, kde uživatelé často ztrácejí příliš mnoho času a peněžních prostředků na identifikování významných alarmů a podstatných informací.

Rozpoznávání obličeje

Rozpoznání obličeje může být nasazeno v mnoha scénářích zabezpečení, kde systém upozorňuje provozovatele na přítomnost osob, které jsou předmětem zájmu. Toho lze dosáhnout výpočtem modelu obličeje a podobností, který je do systému vložen. Tato technologie se stává rozhodujícím nástrojem při zabránění vstupu osob na černé listině do kasina, neboť identita jednotlivce může být použita k varování bezpečnostních pracovníků před přítomností známého pachatele, což umožňuje zabránit vstupu takové osoby do kasina. Tímto způsobem mohou potenciálně zabránit podvádění. Tato technologie funguje stejně dobře při zabránění vstupu známých pachatelů na místa, jako jsou sportovní stadiony nebo restaurace.

Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Počítání lidí

V případě dopravních uzlů, maloobchodních prodejen, sportovních míst, turistických atrakcí a parkovišť může shromažďování a analýza přesných informací o návštěvnících pomoci podnikům zlepšit jejich ziskovost a správu těchto lokalit.

Funkce počítání lidí mohou sledovat počet lidí, kteří vstupují do daného prostoru a zase ho opustí. Umožňuje každodenní zaznamenávání návštěvnosti maloobchodních prodejen nebo sledování aktuálního počtu lidí na místě, aby se zajistilo, že v žádném okamžiku nebudou porušeny limity ochrany zdraví a bezpečnosti, například v muzeu, kde se pěšky přesouvají celé davy lidí.

Správa vozidel

Analýzy provozu a automatického rozpoznání poznávacích značek (ANPR) mohou být použity pro sledování pohybu vozidel a zvýšení efektivity strategií pro řízení provozu. ANPR lze použít k identifikaci vozidel s uvedenými poznávacími značkami a umožnit jim automaticky přístup do veřejných a soukromých parkovišť. Kamery DeepinView se samy učí informace o poznávací značce v rámci scény a rozpoznávají větší počet číselných štítků než konvenční systémy ANPR, aniž by bylo nutné měnit polohy kamer.

Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Technologie DeepinView při použití v hustě osídlených oblastech a na dálnicích zachycuje dopravní přestupky, jako je jízda na červenou, jízda v protisměru, nelegální parkování a mnoho dalšího, což přispívá ke snížení dopravních zácp a snížení rizika nehod.

"Nová řada kamer Hikvision DeepinView IP nabízí zákazníkům v oblasti bezpečnosti mnohem hlubší systémovou funkčnost, kombinující obrazová data, obrovský výkon a řadu inteligentních technologií vyvinutých společností Hikvision, aby poskytla zcela novou úroveň výkonu video sledování," říká Keen Yao, viceprezident mezinárodního centra obchodu společnosti Hikvision. "Řada produktů DeepinView kombinovaná s technologií deep learning transformuje standardní CCTV systémy na inteligentní a vysoce efektivní systémy detekce a výstrahy v HD kvalitě, které poskytují efektivnější správu sledovacích systémů."

Společnost Hikvision využila technologii Deep Learning a s její pomocí inovovala řadu produktů, které maximalizují její využití, včetně řady kamer DeepinView IP, nahrávacích zařízení DeepinMind NVR a serveru DeepinMind Video Analytics. Datum uvedení těchto produktů bude zveřejněno na internetových stránkách společnosti Hikvision.


Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy HIKVISION pro Českou republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.