Fotopast ScoutGuard SG570 HD

Fotopast 10 Mpix; Rozlišení: 10Mpix foto, 640x480 video; Objektiv:3.0 mm (úhel 53°); IR přísvit do 22m; Baterie 4x AA
Výrobce:
ScoutGuard
Kód:
100962
P/N (part number):
Záruka:
24 měsíců
Skladová dostupnost (ks):
Do 48 hod
Sklad Praha
Do 48 hod
Sklad Brno
Do 48 hod
Sklad Ostrava
Do 48 hod
Sklad Plzeň
Do 48 hod
Vaše cena bez DPH:
2 751 Kč
Vaše cena s DPH:
3 329 Kč
Koncová cena bez DPH:
2 751 Kč
Koncová cena s DPH:
3 329 Kč
Tisk produktového listu:

Parametry produktu

Název parametru Hodnota Název parametru Hodnota
GSM / Příslušenství Fotopasti bez GSM

ScoutGuard SG570 HD - 10Mpix, pozorovací úhel 60°, s IR do 22m

Přednosti fotopasti

- Vysoké rozlišení obrazu 10 megapixel
- Integrovaný IR přísvit do maximální vzdálenosti 22M
- Možnost snímaní videa
- PIR čidla pro spolehlivou a rychlejší aktivaci snímání
- Kompletní české menu

Bezkonkurenčně TOP fotopast ve své kategorii. ScoutGuard SG570 HD má cenu na úrovni nejlevnějších loveckých kamer na našem trhu. Výkonově se však bezproblémově může rovnat s fotopasti z mnohem vyšších cenových kategorií. Díky skvělým vlastnostem a více než lákavé ceně patří mezi nejprodávanější fotopasti u nás.

Neviditelný přísvit o vlnové délce 940 nm, který je v noci absolutně neznatelný, z ní činí zařízení, které je nejen skvělé na pozorování zvěře. SG570 HD je ideální i na hlídání a monitorování objektů, různých staveb, chat, černých skládek a pod. Přes den zachycuje barevné, v noci černobílé fotografie. To vše v rozlišení až 10 Mpx. Video nahrává v HD rozlišení 720p. Neunikne Vám tak žádný, ani nejmenší detail.

Pořízené materiály se ukládají na SD kartu (až do 32 GB). Fotografie a videa si tak můžete prohlížet i na telefonu, tabletu, či počítači. Kamera SG570 HD disponuje i TV výstupem, takže si to všechno můžete podívat i na vašem televizoru.

Toto vše je zabudováno v kompaktním těle s kamuflážní provedením. Fotopast je napájena pomocí čtyř AA baterií. Samozřejmostí je i micro USB vstup pro připojení ovladače s LCD barevným displejem. Díky němu svou kameru pohodlně nastavíte a zároveň si na něm můžete rovnou v terénu prohlížet uložené fotografie a videa.

Fotopast ScoutGuard SG570 HD je prostě jasnou volbou, pokud hledáte vysokou kvalitu za rozumnou cenu.

Specifikace fotopasti

Mechanické provedení
Typ Maskované tělo
Snímání obrazu
Čip 10 Mega Pixels Color
Rozlišení videa 640 x 480 (délka videa do 60s)
IR přísvit
Vlnová délka Neviditelný 940nm
IR přísvit Do maximální vzdálenosti 22m
Objektiv
Typ 3.0 mm (šířka záběru 60°)
PIR čidla
Dosah 22m (při 25 C°)
Šíře záběru hl. čidla 60°
Napájení
Napájení 4x AA
Externí zdroj 6-12 VDC
Technické parametry
GSM modul NE
Provozní podmínky Rozsah provozních teplot -20° až 70 °C
Rozměry / Váha 145 x 82 x 36 mm
Obsah balení Fotopast, ovladač, USB kabel

RECENZE

Mezi nejmenší fotopasti na trhu (velikost fotopasti je 144x78x36mm) se řadí fotopast SG570-6M od firmy ScoutGuard. Jedná se o nástupce velmi oblíbených fotopastí SG370 a SG550V. Vezmeme-li v úvahu určité kvalitativní požadavky, které tato značková fotopast splňuje, jedná se o nejlevnější fotopast na trhu.

Po rozbalení nalezneme pro většinu lidí nepodstatné papírové dokumenty s jednoduchým manuálem, český manual je v elekronické podobě. Fotopast je nicméně velmi intuitívní.

Balení obsahuje kromě manuálu, samotné fotopasti pás pro montáž na požadované místo také kabel pro připojení k počítači a dálkové ovládání s displejem na kabelu.

Fotopast je primárně určena pro myslivost vzhledem k tomu, že používá pro noční osvit přísvit 850nm (bílé diody), který je v noci viditelný jako slabé červene žhnutí. Na zvěř nepodstatné a při správném umístění zvěř neruší, ale na lidskou škodnou nevhodné !

Fotopast potřebuje k provozu kromě baterií, případně připojení vnějšího zdroje přes napájecí konektor, také paměťovou kartu. Bez ní se fotopast po zapnutí opět vypne. Velkou výhodou je připojený monitor s ovládáním na kabelu. Umožňuje tak nastavování či prohlížení pořízených záznamů i s fotopastí v krajně nepřístupných místech bez demontáže. V tuto chvíli musím říci, že zde je snad jediná výraznější nevýhoda fotopasti v podobě přepínače napájení, který je společně s konektorem pro připojení ovladače či počítače zapadlý v prostoru. Jedinci s mohutnějšími prsty mohou tak pocítit snížení komfortu.

Velké pozitivum je, že vzhledem k použití ovladače je samotná fotopast k ničemu. Samotné ovládání pomocí ovladače je intuitivní. Malý displej ale neposkytuje přílišný komfort na prohlížení záznamů, proto je lepší být vybaven náhradní paměťovou kartou, kterou vždy v terénu ve fotopast vyměníte a kartu s pořízenými záběry prohlednete doma na PC. Ve chvílí, kdy uvidíte obrazový záznam, budete za utracené peníze nadmíru spokojeni.

Vzhledem k tomu, že další ovládací prvky na fotopasti nejsou přítomny a ovladač se snaží dodat nápovědu co máte zmáčknout, podívejme se nyní na obrazový výstup. Opět uvádíme i přibližné velikosti souboru společně s odhadovaným počtem snímků na 8M paměťovou kartu.

denní snímky

6M: cca 1700kb/cca 4500 3M: cca 1000kb/cca 19300

noční snímky

6M: cca 600kb/cca 12800 3M: cca 400kb/ cca 19300

Kvalita zobrazení se směle může měřit s mnohem dražšími fotopastmi. Také velikost snímků nění závratná a proto i na dnes standardní 8M SD kartu lze umístit velký počet snímků. Pro volbu nižšího rozlišení tak mluví pouze fakt, že snímek s nižší kvalitou rozlišení je mnohem rychleji zapsán na paměťovou kartu. Video ovlivněno není, protože je nastavitelná maximální velikost 640x480, což je trošku škoda.

Podívejme se nyní, jak vypadá menu...

Vzhledem k nízké ceně budeme muset akceptovat v menu anglický jazyk. Nastavení je ale tak jednoduché (jednoslovné), že i jazykově slabší kolegové nebudou mít problém s nastavením. Pvním je volba kamera (fotoaparát) či video (záznam videa). Druhá stránka obsahuje možnost naformátování SD karty – vymažete vše z SD karty.

Čtvrtou volbou je nastavením snímaného rozlišení fotoaparátu a posléze i rozlišení videa. Zde opět nemá cenu šetřit, protože zobrazených 640*480 je možným maximem.

Pátou volbou je nastavení data a hodin a dále počet snímaných snímků v sérii. Při nastavení většího počtu snímků (možno nastavit až tři snímky na aktivaci pomocí PIR čidla) vystupuje do popředí právě výše zmíněná délka zápisu při vyšším zvoleném rozlišení. Proto bude prodleva mezi samostatnými snímky nepatrně vyšší.

Osmou volbou je nastavení délky videozáznamu po aktivaci (až 60 sekund). Nastavení intervalu pořizování snímků (tzn. po aktivaci fotopast provede zvolený počet snímků a posléze bude čekat zvolený interval, než bude akceptovat další aktivaci PIR čidlem).

Nastavení citlivosti PIR čidla ve třech stupních. Povolení zobrazení časové značky přímo v obrazu záznamu (tyto informace jsou samozřejmě zaznamenány i v takzvaných EXIF datech uvnitř obrazového souboru). Jednoduše řečeno , otisk času a data na fotografii.

Timer switch nám nabízí možnost pořídit snímky pouze v určitou předem nastavenou dobu během dne. Poslední volbou je obnovení továrního nastavení fotopasti.

Potřebujete-li použít fotopast například na lovu, je tato fotopast vzhledem ke své nízké ceně tou pravou volbou pro Vás. Nabízí vysokou obrazovou kvalitu v malém provedení, které můžete kdykoliv vzít do kapsy a jít. Zkuste si to, je to vážně takto jednoduché :-)

Vaši obchodníci

Petr Dubš
Regionální manažer MORAVA Petr Dubš

Obchodní informace

tel.: +420 281 869 570

mob.: +420 725 963 555

Josef Gemer
Regionální manažer ZÁPAD Josef Gemer

Obchodní informace

tel.: +420 281 869 570

mob.: +420 727 957 375

Ondřej Školud
Regionální manažer PRAHA Ondřej Školud

Obchodní informace

tel.: +420 281 869 570

mob.: +420 236 035 134

Kamil Zůna
Technická podpora Kamil Zůna

Obchodní informace

tel.: +420 281 867 011

mob.: +420 281 869 570