Inteligentní řešení správy parkoviště

Profesionální IP systémy pro řízení parkovišť a kontrolovaný vstup do objektu.
Na přeplněném trhu nabízí tisíce maloobchodních firem, soukromých podniků a veřejných orgánů parkoviště pro své návštěvníky. S tímto vlastnictvím však vzniká povinnost a touha neustále zlepšovat kvalitu a pohodlí pro zákazníky. Ať už se jedná o soukromou firmu, nákupní centrum, nemocnici, supermarket, dopravní stanici nebo veřejné parkoviště, poskytování vysoké úrovně služeb je klíčem k vytvoření dobrých zkušeností a budování loajality zákazníků.

Rostoucí náklady na nemovitosti a pozemky znamenají, že pokud chce společnost v oblasti parkování uspět, musí usilovat o co nejhospodárnější využití svých pozemků. Proto je efektivní správa každého čtverečního metru dostupného parkovacího místa stále větší prioritou.

Díky dlouholetým zkušenostem s aplikací inteligentních řešení v tisících firem po celém světě společnost HIKVISION, přední světový dodavatel inovativních produktů a řešení pro kamerové systémy, ulehčuje život všem provozovatelům parkovišť. S jejich nejmodernějším řešením Smart Parking Management je možné mistrovsky zlepšit efektivní cíle managementu, bezpečnosti a ziskovosti provozovatelů parkovišť.

Efektivní správa přístupu
Pro parkoviště v blízkosti městských center nebo oblíbených podniků, často vytváří vysoký tok zákazníků v době špičky dopravní zácpy. Efektivní zabezpečení a řízení parkoviště jsou zde kriticky důležité, zejména v maloobchodních sektorech.

Inteligentní parkovací systém HIKVISION využívá nejmodernější bariérovou technologii, a kombinuje ji se standardním systémem automatického rozpoznávání poznávacích značek (ANPR), aby zajistil bezproblémový, řízený příjezd a odjezd vozidel z parkovišť. Rychlá identifikace vozidel a integrovaný software pro řízení bariér znamená, že fronty jsou minimalizovány a větší tok vozidel může být zpracován rychleji, čímže se zvyšuje produktivita a efektivnost všech parkovacích míst.

HIKVISION Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


V systému ANPR jsou používány pokročilé zobrazovací technologie HIKVISION DarkFighter a True WDR, stejně jako volitelná infračervená zásuvka nebo zabudované bílé LED osvětlení. Tyto špičkové technologie zajišťují jasné rozpoznání a zaznamenávání všech vozidel ve dne i v noci.

Efektivní směrování parkujících
Parkovací kamery automaticky monitorují používání parkoviště spolu s dostupností prostorů 24 hodin denně. Na rozdíl od obvyklého označení "volná místa", systém skutečně upozorňuje na dostupná parkovací místa pro zákazníky a vede je po příjezdu do těchto prostor. Toho lze dosáhnout pomocí displejů na kritických křižovatkách parkoviště, které zobrazují počet a umístění dostupných parkovacích míst. Systém dynamického osvětlení navíc nasměruje zákazníky do konkrétního místa, které je k dispozici, což snižuje dobu parkování zákazníků, protože řidiči vždy najdou volné parkovací místo rychle.

HIKVISION Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Tento systém, ovládaný terminálem „HIKVISION Parking Guidance Terminal“, umožňuje nejen síťový přístup až pro 32 nejbližších kamer, ale také poskytuje video v reálném čase pro sledování a uchovávání důkazů o incidentech. Dále terminály zálohují důležitá data a mohou fungovat offline, aby byla zajištěna maximální spolehlivost systému a minimální dopad na místní datové sítě.

Funkce "najdi mé auto"
Systém dále vylepšuje zážitek koncového uživatele při parkování, pomocí funkce „najdi mé auto“. Při návratu na parkoviště mohou řidiči používat dotykovou obrazovku Query Kiosk, kde se jim po zadání čísla poznávací značky zobrazí jejich vozidlo na schematické mapě parkoviště spolu s nejkratší a nejrychlejší cestou k němu. To znamená, že vozidla mohou být snadno nalezena v často matoucí architektuře moderního parkoviště a zranitelní uživatelé se mohou cítit v bezpečí, neboť mají jednoduchou, rychlou a bezpečnou cestu k vozidlu. To opět přispívá k vytvoření bezpečného prostředí, které povzbudí zákazníky, aby využívali zařízení častěji - s důsledkem zvyšování výnosů z podnikání.

HIKVISION Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Centrální správa parkoviště
Každodenní řízení parkoviště, včetně dálkového řízení bariér, řízení přístupu k registračním značkám, k nehodám vozidel a neoprávněnému parkování lze nyní vyřešit pomocí centralizované platformy řízení parkoviště společnosti HIKVISION. Poskytování informací a nástrojů nezbytných pro zajištění hladkého provozu parkoviště zajišťuje centrální řídící platforma HIKVISION Smart Parking Management, která umožňuje operátorům nasadit nezbytnou pracovní sílu, sledovat komplexní přehled o parkovišti a reagovat na plánované i nečekané události rychle a efektivně.

Systém může poskytnout neocenitelné statistické a analytické informace o parkovištích, pomáhá operátorům maximalizovat jejich ziskovost a zaznamenat míru využití parkoviště, historii incidentů a mnoho dalšího. Integrace do systémů třetích stran, jako jsou systémy "najdi mé auto", vnitřní navigace a platební systémy, podporuje otevřený softwareový standard SDK, umožňující poskytnout zákazníkovi sw řešení, které mu vyhovuje.

HIKVISION Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti


Stručně řečeno, parkoviště potřebují pro své zákazníky maximální flexibilitu a zajištění příjezdu a odjezdu s minimálními překážkami. Automatizované bariéry pomáhají zákazníkům plynule se pohybovat parkovištěm a spolu s možností jednoduše a rychle nalézt volná parkovací místa je toto řešení klíčem k zajištění mnohem vyšší spokojenosti zákazníků.

S využitím řešení Smart Parking Management společnosti HIKVISION mohou provozovatelé parkovišť maximalizovat potenciál a ziskovost svých parkovišť - a zároveň zajistit, aby se jejich zákazníci cítili spokojeně a bezpečně na svém parkovišti.


Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy HIKVISION pro Českou republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.