Komprese H.265 / H.265+ již brzy v nabídce!

Skutečné výhody H.265 (H.265+) jsou velkým krokem vpřed. Přečtěte si pár výhod, které přináší tato nová technologie.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti Hikvision Digital Technology Co., Ltd. je největší světový výrobce a dodavatel produktů pro kamerové systémy, video dohledové systémy, elektronické zabezpečovací systémy a přístupové systémy. Firma byla založena v roce 2001 a během krátké doby se Hikvision rozrostl z malé firmy s 28 lidmi do globálního lídra na celosvětovém trhu s kamerovými systémy. Hikvision Digital Technology Co., Ltd. nyní zaměstnává po celém světě více než 16.000 zaměstnanců včetně 6.000 vývojových inženýrů. Tento největší vývojový R&D tým v security průmyslu má schopnosti a sílu k neustálé inovaci produktů.
Skutečné výhody H.265 a H.265+ jsou velkým krokem vpřed
V brzké době nahradí moderní komprese H.265 a vylepšená H.265+ již zastaralou verzi H.264. Dlouhou dobu komprese H.264 dostačovala potřebám kamerových systémů, ale v současnosti jdou technologické nároky na tyto systémy dopředu a je tak nutné přejít z kodeku H.264 na technicky vyspělejší verzi komprese H.265 a vylepšenou H.265+. Většina bezpečnostních kamer má v dnešní době rozlišení 2 megapixely (Full HD), pro něž je H.264 zcela postačující. Nejnovější kamery však nabízejí vysoké rozlišení v kvalitě Ultra HD (4K) nebo dokonce ještě vyšší s rozlišením až 12~33 megapixelů. Ve vývojových centrech společnosti HIKVISION jsou již připraveny IP kamery s ohromujícím rozlišením 24MPix, takže díky této nové kompresní metodě H.265 a H.265+ je prostor k dalšímu růstu rozlišení. Nové kodeky H.265 a H.265+ nabídnou zákazníkům podstatně vyšší úroveň detailů, které dosud nebyly možné. Standart H.265 a vylepšená modifikace H.265+ umožní v budoucnu další zvýšení rozlišení IP kamer až například na 33.2 megapixelů (8K UltraHD) a stále udrží datový tok živého streamu na nízké a přijatelné úrovni, šetřící záznamové úložiště či pronajatý cloudový prostor.
H265+ ještě více vylepšená verze kodeku
Před několika lety Hikvision vyvinul první kamery s Ultra HD rozlišením. Vzhledem k obrovské šířce přenosového pásma a nutnosti velké ukládací kapacity, bylo prosazení tohoto systému pomalé. Hikvision nově vyvinul kompresi H.265+. „Tato komprese je inovativní patentovaná technologie založená na standardu H.265, optimalizovaná především pro aplikace bezpečnostních kamerových systémů. Komprese H.265+ dokáže ještě více snížit datový tok streamu videa tak, aby se snížily nároky na rychlost připojení a velikost úložiště“ říká Tonko de Wit ze společnosti Hikvision Europe. "To, co my dnes již víme a vidíme je, že se kamery s vysokým rozlišením nebudou používat pouze ve specifických situacích a náročných instalacích, ale bude otevřena cesta pro instalace kamerových systémů i pro širokou firemní klientelu a koncového zákazníka. Vylepšená komprese H.265+ nesnižuje kvalitu detailů a ostrost obrazu při zachování velmi ostrého obrazu. Stručný technický popis technologie H.265+ je uveden v textu níže.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. H.265 stream kodek pro kamery
Příklad z reálné situace
Aby bylo možné ukázat výhody nové technologie kódování, byl proveden test založený na pořízení záznamu z kamer v rozlišení 1080p (Full HD) a frekvenci snímků 25fps. Byla vybraná dvě testovací prostředí, kavárna a ulice s křižovatkou. Na obou instalacích byly testovány tři možnosti snímané scény, to činí celkem šest kombinací výsledků testů. Základem tohoto testu je porovnání datového toku za určitých nastavených okolností a s různou šířkou datového pásma s kompresí H.264, H.265 a H.265+. Průměrná hodnota poklesu mezi H.264 a H.265 je 47,8%. Při využití komprese Hikvision H.265+ se zvyšuje pokles hodnot v průměru o 83,7%.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. H.265 stream kodek pro kamery
Odhadnout potřebnou kapacitu pro záznam 24 hodin, můžeme extrapolací přenosové rychlosti v tabulce výše. Pro tento výpočet je den rozdělen na 12 hodin denního světla a 12 hodin v noci. Za denního světla se počítá s "mnoha pohybujícími se objekty", aby byl výpočet co nejrealističtější.
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. H.265 stream kodek pro kamery

Hikvision Digital Technology Co., Ltd. H.265 stream kodek pro kamery
Pro záznam 24h v kavárně je rozdíl mezi kompresí H.264 a Hikvision H.265+ neuvěřitelných 82,5%. Pro záznam 24h na křižovatce je rozdíl H.264 a Hikvision H.265+ o trochu nižší 79,4%. Hikvision H.265+ může výrazně snížit objem dat při celodenním ukládání a tím snížit náklady na pořízení úložiště pro záznam.


VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy HIKVISION pro Českou republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.