Turbo HD 4.0 nová řada produktů UltraHD

Nová produková řada Turbo HD 4.0 s integrovanou kompresí H.265+ nabídne přes koaxiální kabel až 8MP video (4K UltraHD).
Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

HIKVISION, největší světový výrobce a dodavatelem inovativních produktů a řešení pro video bezpečnostní aplikace, oznámil rozšíření sortimentu o novou technologii Turbo HD 4.0. Tato nová řada produktů se může pochlubit špičkovým ultra-low light výkonem za snížených světelných podmínek a zároveň umožní po koaxiálním kabelu distribuovat napájení pro kamery (obdova PoE napájení pro IP kamery). TurboHD 4.0 řada produktů nabídne koncem roku také excelentní obraz v 8MP nebo-li 4K UltraHD rozlišení kamer po standardním koaxiálním kabelu RG59/RG6. Tato nová řada produktů generace Turbo HD 4.0 bude pro přenos dat a špičkového obrazu využívat moderní kodek H.265+, který je patentován firmou HIKVISION. H.265+ přinese ohromující úspory na požadavky pro přenos a záznam videa.

Hikvision Digital Technology Co., Ltd. představení společnosti

HIKVISION představil svoje první Turbo HD řešení v roce 2014 a způsobil revoluci v používání analogové technologie. Po letech dolaďování a zdokonalování tohoto výkonného řešení, zahájil HIKVISION produkci Turbo HD 4.0 - zcela novou koncepci a způsobil tím další revoluci směrem k high-definition obrazu, vysoce výkonného zobrazení v bezpečnostních aplikací.

8MP rozlišení, napájení přes koaxiální kabel

Prvními produkty Turbo HD 4.0, které dorazí na trh budou 8 megapixelové kamery v provedení box a varifokální bullet kamery, následované digitálními videorekordéry s podporou 4K UltraHD HDMI na výstupu. Tyto 8MP kamery nabídnou nejvyšší rozlišení, které je k dispozici v analogovém bezpečnostním dohledu. Modely již budou automaticky vybavené HIKVISION patentovanou technologií pro přenos napájení přes koaxiální 2.0 (POC), která umožní uživatelům přenášet UltraHD video zároveň s napájením po stejném koaxiálním kabelu RG59/RG6. Toto řešení nabídne rychlejší, jednodušší a levnější zařízení využívající stávající koaxiální infrastrukturu. Stejně jako u předchozích HIKVISION Turbo HD řešení budou podporovány připojení různých jiných IP, analogových a Turbo HD kamer i s AHD technologií, takže systém nabídne flexibilní upgrade CCTV systému. Výsledkem je bezkonkurenční kvalita a výkon pro koncového uživatele s minimálními náklady na instalaci.

H.265+ snižuje náročnost pro přenosovou šířku a výsledný úložný prostor

Turbo HD 4.0 produkty přináší nově technologii H.265 i do analogových systémů. Navíc neskončí jen u základního standardu H.265, ale přímo bude zaintegrována podpora nejnovějšího standardu firmy HIKVISION a to komprese obrazu generace H.265+. Komprese H265+ výrazně zlepšuje efektivitu kódování: snížení požadavků na šířku pásma až o 75% ve srovnání s H.264, včetně následné velké úspory úložného prostoru pro stejné množství videozáznamu. Přenosová rychlost se sníží, ale kvalita přenosu je stále vysoká. Vylepšení komprese H.265+ je důležitým krokem vpřed při kompresi a přenosu videa a znamená významné úspory nákladů na celkové úložiště pro koncového uživatele.

Ultra-Low Light citlivost

Nová řada koaxiálních Turbo HD 4.0 kamer přináší vylepšenou podporu ultra-citlivého snímání obrazu ve špatných světelných podmínkách. Díky unikátní technologii snímání obrazu za špatných světelných podmínek kamery Hikvision poskytují neustále ostrý, plnobarevný video obraz již i při nízké světelnosti kolem 0.003lux.Volný překlad článku "Hikvision Introduces Turbo HD 4.0 Solution" zdroj: http://www.hikvision.com/en/Press-Release-details_79_i1497.html

Firma VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor HIKVISION produktů na český trh.